Oyun Terapisinde Ne Yapıyoruz ?

Çocukların hayal dünyasının genişliği herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Onlar anlatmak istediklerini, mutluluklarını, üzüntülerini oyunlarla karşı tarafa yansıtır. Yetişkinler sorunlarını sözlerle, çocuklar ise oyunlarla anlatır. Çocuklar için oyun terapisi aslında psikolojik danışmanlıktır. Çocuklar ihtiyaçlarını oyunla ve oyuncaklarla anlatır. Terapist ise oyunu ve oyuncakları bir araç olarak kullanarak çocuğun iç dünyasında ne yaşadığını ya da çevresindekilere ne anlatmaya çalıştığını anlamaya çalışır. Alanında uzman terapistlerimiz oyun ve oyuncaklarla çocuğu tedavi ederek onun oyun arkadaşı olur.

Çocuğun kendini güvende hissedeceği bir ortam yaratarak onu oyuncaklarla istediği gibi oynayabilmesi güven aşılıyor. Oyun terapisinde çocuklara sunulan oyuncakların her birinin bir duygusal anlamı vardır ve bu seçtiği oyuncaklar çocuğun duygusal durumunu, korkularını, yaşadığı sorunu varsa bu sorunu ortaya çıkarır.

oyun-terapisi

Randevu Talebi

Formu Doldurarak ücretsiz bir şekilde ön görüşme
talebi oluşturabilirsiniz !

Kişisel bilgileriniz sizinle iletişime geçmek amacıyla tarafımızca işlenecektir. Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Ekibimiz

Uzman ekibimiz ile her zaman hizmetinizdeyiz.

Bizi Sosyal Medyadan
Takip Edin !

Yenilikleri ve paylaşımlarımızı görmek için bizi takip edin !

Hemen Takip Et