EMDR Terapisinde Ne Yapıyoruz ?

Türkçe açılımıyla Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme, güçlü bir psikoterapi yaklaşımıdır. Oldukça önemli bir psikoterapi yaklaşımı olan EMDR 1987 yılında kaybettiğimiz Fancine Shapiro tarafından geliştirilmiştir. Bu psikoterapi yaklaşımıyla her yaştan milyonlarca insan başarılı bir şekilde tedavi edilmiştir. Bu tedavi yöntemi yüksek travma odaklı bir terapi yöntemidir. EMDR terapisinde herhangi ilaç, elektriksel uyarı, hipnoz gibi teknikler kullanılmaz. Kişi terapi boyunca uyanıktı ve terapiye aktif olarak katılması sağlanır.

Danışanın terapistin parmağını takip ederek gözlerini sağa ve sola hareket ettirmesi istenir bu sayede beynin sağ ve sol yarım küresi hafifçe uyarılır. Bu sayede danışanın kendisini rahatsız eden bellek ve duygulara yoğunlaşması ve bu yoğunlaşılan rahatsız edici anılara da duyarsızlaştırma sağlanır. EMDR seanslarında da aynı mantıkla iki taraflı uyaran verilir ve danışanın dikkati farklı yönlerden gelen uyarılara odaklanır böylelikle travmaların işlemlenmesi ve kişinin iyileşme süreci hızlandırılır.

emdr-terapisi

Randevu Talebi

Formu Doldurarak ücretsiz bir şekilde ön görüşme
talebi oluşturabilirsiniz !

Kişisel bilgileriniz sizinle iletişime geçmek amacıyla tarafımızca işlenecektir. Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Ekibimiz

Uzman ekibimiz ile her zaman hizmetinizdeyiz.

Bizi Sosyal Medyadan
Takip Edin !

Yenilikleri ve paylaşımlarımızı görmek için bizi takip edin !

Hemen Takip Et