Çocuk Terapisi

Çocuk dünyaya geldiği andan büyüyünceye kadar birçok sosyal ve psikolojik ihtiyaçları vardır. Çocukluk dönemi zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimin sürekli gelişmeye devam ettiği süreçtir. Çocukların ne kadar hassas yapıya sahip oldukları ve kendi iç dünyalarında neler olduğunu çözmek hiçte kolay değildir. Çocukların gelişim sürecinde aile ilişkileri son derece önemlidir. Kendini güvende hissettiren ve mutlu bir ailede çocuk psikolojik açıdan iyi durumda büyür. Çocuğun sorunlar ebeveynlere bir yardım çağrısı olarak düşünülmelidir. Bu nedenle çocuk-ergen danışmanlığında ‘aile’ de sürecin vazgeçilmez bir parçası olarak ele alınır.

Çocuk terapisi büyüme sürecinde olan çocuğun yaşadığı zihinsel, davranışsal ve duygusal sorunlara yönelik verilen danışmanlık hizmetidir. Ortaya çıkan sorunlara sağlıklı yöntemlerle müdahale edilmesi, gelişim sürecinde sorunlar oluşmasını engelleyebilecektir. Terapi sırasında psikolog ve danışan arasındaki ilişki son derece önemlidir. Çocuğun kendini rahat, güvende ve anlaşılmış hissetmesi gerekmektedir.

Çocuk Terapisi
Ergen Terapisi

Ergen Terapisi

Ergenlik dönemi kişinin duygusal, zihinsel ve bedensel olarak karmaşıklık içinde olduğu bir dönemdir. Ergenlik döneminde yaşanan karmaşıklıklar kişinin ruhsal sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bu durumda bir psikoloğa kişinin ruhsal sağlığı için oldukça önemlidir. Terapiler ergenlik döneminde olan çocuklara duygusal destek vermek, yaşadığı karmaşıklığı çözmek ve duygularını anlamaya çalışarak kişiye yardım etmeyi sağlar. Ergenlik sürecinde aile ilişkileri, okul ve arkadaş çevresi, kitle iletişim araçları gibi etmenlerin önemli etkileri vardır.

Terapinin ne kadar sürece kişinin problemleri ne zaman çözebileceğine bağlıdır. Danışan ve psikolog arasındaki ilişki karşılıklı güvene dayalıdır. Kişi kendini ve kendi iç dünyasını bir başkasına açmak hiçte kolay değildir. Bu yüzden onu anlamaya çalışan, sabırlı ve onu önemseyerek hayatında var olmaya çalışan bir psikolog ile tüm sorunların üstesinden gelinebilir.

Yetişkin Terapisi

Her gün değişen ve gelişen günümüz dünyasında karmaşıklıklara ve toplumsal yaşama uyum sağlayabilmek zorunlu hale gelmiştir. Yetişkin terapisi belli bir yaşa gelmiş bireylerin kendi içinde çözemedikleri ve bu çözemedikleri sorunlarla başa çıkamadıkları zaman profesyonel bir yardımına başvurmaları gerekmektedir. Kişilerin kendilerini tanımalarını, geliştirmelerini, yaşadığı sorunların nedenini keşfetmelerini, yaşadığı zorluklarla nasıl baş etmesi gerektiğini göstermeyi sağlayan bir terapidir.

Her insanın dinlenmeye, dinlenilmeye, kendini anlayan bir insana, ihtiyaç duyar. Psikolojik danışman ile yapılar terapiler sürecinde danışmanınız, gizlilik, güven ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde konuşmak istediğiniz her konuda sizi yargılamadan, koşulsuz kabul ederek dinleyecek, açık ve dürüst davranarak karşılaştığınız sorunları çözmede size yardımcı olacaktır. Depresyon, Kaygı Bozukluğu, Takıntı Bozukluğu, Panik Atak, Sosyal Fobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Uyku Sorunları, Yeme Bozukluğu gibi birçok sorunla karşı karşıya kalan kişiler profesyonel bir yardımla birlikte bu sorunlarını çözerek daha sağlıklı bir yaşama sahip olabilir.

Yetişkin Terapisi

Randevu Talebi

Formu Doldurarak ücretsiz bir şekilde ön görüşme
talebi oluşturabilirsiniz !

Kişisel bilgileriniz sizinle iletişime geçmek amacıyla tarafımızca işlenecektir. Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Ekibimiz

Uzman ekibimiz ile her zaman hizmetinizdeyiz.

Bizi Sosyal Medyadan
Takip Edin !

Yenilikleri ve paylaşımlarımızı görmek için bizi takip edin !

Hemen Takip Et